Jdi na obsah Jdi na menu
 


"A" týmy žen DFO Pardubice - Stará Lysá  4:0 (2:0)

Mori, Landy, Věrka 2x

DFO: Marková - Landová (Sehnoutková), Kroutilová, Merklová, Koutná - Dobrevová, Moráčková, Krejcarová, Medková (Součková) - Garažiová (Žitníková), Trojáková  

Utkání začalo mírnou převahou domácích, kteří si však nevěděli rady s poměrně zhuštěnou obranou hostí. Oba týmy zřejmě pod tlakem nutností bodovat, tvořily ve středu hřiště příliš nepřesností. Bojovnost a nasazení bylo tedy hlavním rysem počáteční čtvrthodiny. První opravdu fotbalová akce byla k vidění až v 17. minutě a hned přinesla úvodní branku utkání.

Krejcarová poslala kolmou přihrávku do otevřené obrany soupeře a Moráčková zkušeně sama před brankářkou proměnila. Od vstřelené branky se pardubické hráčky začaly prosazovat ve středu pole daleko intenzivněji. S přibývajícím tlakem přibývaly šance. Série tří rohových kopů v rozmezí 19. – 21. minuty se ještě neujala, ale další standardní situace již domácím vyšla. Na centr Koutné z přímého volného kopu si velmi důrazně naskočila Landová a zvýšila na 2 : 0. Ve 33. minutě předvedla vynikající individuální průnik Garažiová, smůlou pro domácí bylo, že se rozhodla pro zakončení z ostrého úhlu místo přihrávky na tři volně nabíhající hráčky před brankou.Ve 38. minutě zahrávala přímý volný kop Dobrevová, který však poslala vedle branky. Vzápětí odvracela obrana hostí další dva rohové kopy domácích ve 40. minutě a udržela tak pro hosty v první půli ještě přijatelných 2 : 0.

     Očekávaný tlak hráček Staré Lysé v úvodu druhé půle se nekonal. Místo něho lehkovážně pořádali domácí festival zahožených šancí. Nejprve 46. minuta Trojáková sama před brankářkou – trefuje její náruč. Již ve 47. minutě putovala Garažiová velkým vápnem až před hostující brankářku – ovšem z velkého úhlu netrefuje branku. A střela osamocené Krejcarové z velkého vápna mimo branku ve 49. minutě. Tyto šance volaly po brance a tím i po definitivní vítězné pojistce. Nestalo se a tak ke cti soupeře nutno podotknout, že nesložil zbraně a bojoval. V rozmezí 50. – 60. minuty srovnal hru, ale přes pozornou a důraznou obranu se však nedostal. Jeho definitivní odpor zlomila 60. a 62. minuta. Nejprve si pohrála s obranou i s brankářkou Lysé Trojáková, aby pak zahodila 200% šanci. Tatáž hráčka však v následujících okamžicích vybojovala roh, sama jej zahrála a nechala vyniknout před brankou hlavičkující Dobrevovou, která zvýšila na 3 : 0. Tady se zcela rozpadla defenziva hostů a jen lehkovážnost domácích hráček v zakončení stála za přijatelným výsledkem hostů. Přesto však ještě padla branka, když s chutí hrající Dobrevová podtrhla brankový účet v 90. minutě na konečných 4 : 0.

JUNIORKA DFO Pardubice - Stará Lysá 6:0 (4:0)

Cuby 3x, Drobek 2x, Šíša

Fotogalerie: http://sehy.rajce.idnes.cz/3.11.2007_Stara_Lysa/